„Viac dosiahnete nehou a vľúdnosťou než tvrdosťou a ostrými výčitkami” sv. Angela

Charitatívna činnosť

 

Zbierka "Boj proti hladu"

   

Na našej škole sa opäť uskutočnila každoročná zbierka „Boj proti hladu“, ktorá tento rok vyniesla krásnych 108,06 eura. Všetkým dobrovoľníkom a dobrodincom úprimné Pán Boh odplať.

   

Peniaze použije vincentská rodina na projekty v ťažko skúšaných krajinách ako Haiti a Honduras, ale i na edukačné programy a podporu výchovnej a zdravotnej činnosti u nás na Slovensku, ale i v Albánsku, v Rusku  a na Ukrajine. Ak by ste ešte mali túžbu prispieť, môžete tak urobiť na účet SK7265000000000020286026 alebo poslaním sms v tvare: DMS VINCENT na číslo 877 (cena sms 2 eura, platí od 1.6.2017 do 28.6.2018).

   

Viac informácií nájdete aj na webstránke: http://www.bojprotihladu.sk/

  


  

Poďakovanie za pôstnu zbierku

 

Milí rodiča, študenti, kolegovia!

 

Chceme Vám poďakovať za vašu štedrosť pri zbierke potravín a drogérie pre klub "Hľa človek", ktorá prebiehala v našej škole v pôstnom období.

 

Vyzbierali sme z potravín :

káva = 15 ks                               

chrumky = 3 balenia

pudingy a instantné polievky = 30 ks

ryža a strukoviny = 8 kg

čaj = 27 krabičiek

rôzne konzervy = 11 ks

kryštálový cukor = 16 kg

paštéty = 12 ks

rybacie konzervy = 34 ks

cestoviny = 20 kg

rôzne sladkosti = 45 ks

špagety = 5 kg

trvanlivé mlieko = 12 l

detská krupica = 2 ks 

sirup = 1 ks

kokos - 1 balenie

mak = 1 balenie

múka = 4 kg

 

Z čistiacich prostriedkov sme vyzbierali :

WC papier = 40 kotúčikov

igelitové sáčky = 5 ks

mydlo = 4 ks

hubky = 2 ks

krém na ruky = 1 ks

Bref na WC = 3 ks

Pur = 5 ks

servítky = 1 balenie

šampón = 1 ks


 

 

Misijný koláčik - poďakovanie

 

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do krásnej adventnej akcie Misijný koláčik

Spolu sme pre Fayaya z Indie vyzbierali neuveriteľných 435,71EUR, ktoré budú použité na zaplatenie jeho štúdia.

 

Ešte raz veľká vďaka a Pán Boh odmeň!

 


 

Misijný koláčik

 

V týždni od 12.12.-16.12.2016 sa v našej škole koná obľúbená adventná akcia s názvom "Misijný koláčik". Každý deň si dve vopred určené triedy pripravia chutné a sladké maškrty, ktoré cez veľkú prestávku predávajú ostatným študentom a učiteľom. Vyzbierané finančné prostriedky sa využijú na zaplatenie ročného školného pre indického chlapca Fayaya, ktorého si naša škola adoptovala na diaľku.

Radosť, ktorú pritom študenti rozdávajú, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

 


 

Zber šatstva pre detský domov

 

V dňoch 7.-18. novembra 2016 organizovala študentská rada 

Zber šatstva pre detský domov Bratislava.  

     


  

Zbierame "štuplíky"!

 

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, koľko vrchnáčikov z plastových fliaš len tak vyhodíte?

 

 Asi ani nie, ale teraz máme všetci jedinečnú možnosť prispieť na dobrú vec, a to vyhadzovaním "štuplíkov" z plastových fliaš (ale aj vrchnáčikov od mlieka, smotany či pracich prostriedkov), avšak nie do smetí, ale do pripravených nádob, ktoré nájdete na každej chodbe v našej škole. Nebudeme spolu len triediť odpad, ale čo je dôležitejšie, môžeme reálne pomôcť takým deťom, akým je aj malý Tobiasko, pre ktorého je aj jednoduché kráčanie alebo rozprávanie veľkým problémom. Navyše sa tak spojíme s ostatnými uršulínskymi školami, ktoré sa už do tejto zbierky zapojili.  

Tak hor sa na "štuplíky"!

 

Viac informácií o Tobiaskovi si môžete prečítať na tejto webstránke.

 


  

Medovníkové srdiečka

 

Tento rok sa OZ Šanca pre nechcených rozhodlo osláviť Deň matiek medovníkovými srdiečkami. Tie vlastnoručne napiekli a vyzdobili v Náruči záchrany v zariadení pre seniorov a opustené matky s deťmi. Do tejto akcie sa zapojili aj naši dobrovoľníci z tried III.A a SpA, a tak pomohli mamám z Náruče záchrany. Zopár fotografií z tejto milej akcie si môžete pozrieť v našej fotogalérii

Viac o OZ Šanca pre nechcených sa dočítate tu:

http://www.sancaoz.sk/sanca/o-nas

https://www.facebook.com/kmotricky 

 


  

 Nedotknuteľní - adventný skutok pomoci

   

V rámci adventu sme mali v týždni od 9. do 12. decembra 2014 v našej škole jedinečnú možnosť podeliť sa a niečo zo svojho obetovať počas akcie s názvom „Nedotknuteľní“. Každý deň napiekli vybrané triedy sladké dobroty a cez veľkú prestávku ich predávali ostatným žiakom za symbolickú sumu 0,50€. Chceli sme tak podporiť deti v Indii, ktorých jedinou nádejou do budúcnosti ako uniknúť z biedy a nútenej práce je možnosť vzdelania. V škole sv. Františka Xaverského poskytujú členovia Spoločnosti Ježišovej (jezuiti) vzdelanie v anglickom jazyku deťom, ktorých väčšina patrí do kasty nedotknuteľných - dalitov. 

 

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí napiekli koláčiky a zapojili sa do tejto akcie. Vyzbieralo sa 232,02€, ktoré pôjdu na celoročné školné pre jedno indické dieťa a zvyšok na nákup práčky do školského internátu.

  

A prečo „nedotknuteľní“?

  

Slovo dalit sa v Indii vzťahuje na"vyčlenených", teda tých, ktorí nepatria do žiadnej kasty alebo sú z najspodnejšej kasty a sú vyčlenení zo spoločenského aj náboženského života. Ľudia z vyšších kást sa kedysi nesmeli stýkať s dalitmi, preto sa zaužíval hanlivý názov „nedotknuteľní“. Aj v dnešnej dobe však nerovnosti a násilie voči nedotknuteľným stále pretrvávajú. Daliti tvoria veľkú časť indickej populácie, odhaduje sa, že ich je 160 až 200 miliónov.

 


 

 Zbierka proti hladu

 

Celoslovenskú verejnú zbierku BOJ PROTI HLADU organizuje Vincentská rodina Slovenska. Zbierka je zameraná na pomoc misii chudobným na Haiti, kde pôsobí komunita sestier sv. Vincenta de Paul, medzi nimi pôsobila aj slovenská sestra Anna Cigánpalová.

Zbierku podporujeme predajom medovníkových srdiečok na našej škole.

 

 


 

žiacka knižka
Používateľské meno Heslo
web-mail
Používateľské meno Heslo
Aktuálny dátum
06.08.2020
Meniny má : Jozefína